Wrzosowiska, lasy i wydmy.

Żeby obejrzeć ciągnące się po horyzont wrzosowiska, klasy IId i IIe udały się na wycieczkę do

Mostówki. Przemierzyliśmy las sosnowy, oglądaliśmy  kroczące  drzewa, a potem ukazały się nam wrzosy  na bardzo dużym obszarze. Wrzosowisko i wydmy są unikatowe, niepowtarzalne i malownicze. Jest to miejsce magiczne. Były zabawy w lesie oraz wizyta w stadninie koni. Spotkaliśmy tam pasjonatów , którzy opowiedzieli nam o życiu i zwyczajach koni. Każdy z nas mógł pojeździć też na koniu. Konie z tej stadniny biorą udział w zawodach jeździeckich, rekonstrukcjach wydarzeń historycznych. Mogliśmy obejrzeć rekwizyty i gadżety z tych imprez.

Wycieczka była niezwykła i udana dzięki pięknej pogodzie i naszemu przewodnikowi, panu Jerzemu Sitkowi, któremu bardzo dziękujemy i mamy nadzieję spotkać się na innych wycieczkach.

Elżbieta Majewska, Bożena Wyrzykowska.