Przeboje Pana Stasia.

26 stycznia uczniowie klas I – III uczestniczyli w   edukacyjnej audycji muzycznej podczas której poznali życie i twórczość  Stanisława Moniuszki.  – polskiego  kompozytora, dyrygenta, pedagoga, organisty; autora ok. 268 pieśni, operetek, baletów i oper.

Podczas  spotkania uczniowie mieli również  możliwość wzbogacenia swojej wiedzy o takie pojęcia muzyczne  jak: opera, bas, tenor, alt, sopran oraz muzyka wokalna. Lekcji muzyki towarzyszyła tradycyjnie zabawa, śpiew, a także konkursy. Zwyciężczynią  konkursu wokalnego przeznaczonego dla uczniów klas  trzecich została Julia Ślendak z kl.3b, natomiast w  konkursie  wiedzowym  do którego tym razem przystąpili przedstawiciele klas pierwszych najlepsza okazała się Maja Bednarska z klasy Ic. Gratulujemy!