Dzień Ziemi

„Palący Temat – Niska Emisja!” to przesłanie tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Klasa II c wraz z wychowawczynią Ewą Mielczarczyk  aktywnie włączyła  się w obchody tego święta przygotowując  inscenizację pt „ Ścieżka pod górkę”  na podstawie  tekstu Agnieszki Frączek. Dzieci samodzielnie wykonały  rekwizyty wykorzystując zasady recyklingu.  Na widowni zasiedli uczniowie klas pierwszych – I E i I D. Głównym założeniem inscenizacji było promowanie postawy ekologicznej, pokazanie, że człowiek od najmłodszych lat musi chronić i bronić każdą najmniejszą cząstkę przyrody.

Uczniowie SP nr 2 w Wyszkowie już od wielu lat aktywnie   angażują się w obchody tak ważnego święta  dla wszystkich ludzi na naszej planecie ZIEMI.

E.Mielczarczyk