Zajęcia w świetlicy szkolnej.

ZAJĘCIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

KARTA ŚWIETLICY DO DRUKU PLIK PDF

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas oczekując na swoich rodziców po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Dlatego w naszej szkole na prośbę rodziców świetlica pracuje w godzinach  od 7.00. do  16.30.

Stworzono blok zajęć z wykorzystaniem komputerów. Zabawa jest obok nauki podstawową formą aktywności dzieci. Zajęcia świetlicowe obejmują różnorodne formy pracy, wśród nich m.in.: konkursy, zajęcia rekreacyjno-ruchowe, dydaktyczne, plastyczno-techniczne, muzyczne oraz artystyczne imprezy okolicznościowe tj. Andrzejki, Mikołajki, Wigilijne spotkania, zabawy integracyjne, programy artystyczne. Do tradycji świetlicy należy organizowanie Szkolnego Konkursu na kartę bożonarodzeniową, kartę wielkanocną, pisankę.
Organizujemy też pokazy Zabawnych Makijaży Karnawałowych, nakrywania stołu świątecznego. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz  wyrabianie umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb, przekonań i uczuć oraz  dostrzegania ich u innych (kształtowanie postaw asertywnych i empatii), a takze ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz  panowania nad emocjami. Do stałych zadań świetlicy realizowanych w ciągu roku szkolnego należy także pomoc słabszym uczniom w odrabianiu lekcji. Przy współpracy z pielęgniarką szkolną panią Sabiną Kacperek prowadzone są zajęcia  z zakresu kultury zdrowotnej. Pod opieką świetlicy są dojeżdżające dzieci z Natalina.

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ 2020/21 PLIK PDF