Jesteś tutaj:
  2. JUBILEUSZ

JUBILEUSZ

9 listopada 2011 r. obchodziliśmy 50 lecie lokalizacji naszej szkoły przy ulicy Matejki w Wyszkowie.

Obchody jubileuszu rozpoczęła msza święta, celebrowana przez ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego o godzinie 10.00 w kościele p.w. św. Idziego. W koncelebrze uczestniczyli również absolwenci naszej szkoły Robert Sulich i Grzegorz Szymanik. Na wstępie uczniowie pięknie powitali zaproszonych gości. Następnie odczytano listę wszystkich zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Pieśni podczas mszy św. wykonał chórek szkolny. Modlitwę wiernych i procesje z darami prowadzili uczniowie i nauczyciele. Na zakończenie mszy św. głos zabrał  dyrektor szkoły który podziękował za wspólną modlitwę i zaprosił do dalszego przeżywania uroczystości w ośrodku kultury. Druga część uroczystości miała początek o godzinie 12.00 w sali widowiskowej WOK Hutnik.

Na akademii zebrali się liczni goście, a wśród nich absolwenci placówki, emerytowani nauczyciele i pracownicy administracyjni, przedstawiciele władz samorządowych, mazowieckiego kuratorium oświaty, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz uczniowie, rodzice, przyjaciele naszej szkoły.W ich obecności, przybyły na uroczystość ksiądz biskup poświęcił nowy sztandar szkoły, a gospodarz placówki dyrektor Jan Hryniewcz przypomniał najważniejsze wydarzenia z życia „Dwójki”. W trakcie gali były wspomnienia oraz życzenia byłych uczniów, pracowników oraz przyjaciół SP2.

Na scenie „Hutnika” głos zabrali: emerytowany nauczyciel K. Rogalski, dyrektor zakładu patronackiego naszej szkoły WFM – A. Biernacki, były uczeń M. Karpiński, dyrektor WOSiR M. Wiśniewski, Przewodniczący Rady Miasta – J. Biernacki, burmistrzowie A. i Mróz A. Warpas, wieloletnia pedagog naszej szkoły H. Jankowska, obecnie dyr. Zespołu Szkół w Rybnie, E. Groniecki Przewodniczący Rady Nadzorczej PSS "Społem".M. Błaszczak i A. Kosińska - dwie nauczycielki o najdłuższym stażu pracy w naszej szkole, zostały wyróżnione specjalnymi nagrodami ufundowanymi przez burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego. W części artystycznej prowadzonej przez panią Annę Chmielak wystąpili byli i obecni uczniowie naszej szkoły oraz nauczycielka B. Rusak.

Zakończenie akademii stanowiło  odśpiewanie przez wszystkich zebranych okolicznościowej piosenki. Kolejnym miejscem, o nieco mniej oficjalnym charakterze, w którym świętowano, były mury dostojnej jubilatki.Około godziny 15.00 jej salę gimnastyczną wypełnił gwar licznie przybyłych gości.

Ostatnią część jubileuszu stanowiło zwiedzanie szkoły, okolicznościowych wystaw, udział w aukcji prac uczniów, spotkania nauczycieli  z absolwentami, emerytowanymi pracownikami oraz kolegów ze szkolnej ławki.  Serdecznościom i wspomnieniom nie było końca. Nie brakowało też łez wzruszenia.

Niestety, wszystko co miłe zawsze się kończy. Goście rozstali się ze szkołą zaopatrzeni w upominki a nauczyciele w wiele życzliwych słów, podziękowania i życzenia na następne 50 lat pracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy swoją obecnością uhonorowali uroczystość 50-lecia

Szkoły Podstawowej nr2  im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie.