Wycieczka rowerowa VIa

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI ROWEROWEJ KLASY 6A

Dnia 29 maja 2012 roku nasza klasa 6a pojechała na wycieczkę rowerową do Pniewa. Spędziliśmy ten dzień bardzo aktywnie.

Zbiórka przed szkołą była o godzinie 8:00. Po sprawdzeniu listy obecności dyrektor rozdał wszystkim kamizelki odblaskowe, następnie wyjechaliśmy już w drogę. Jechaliśmy przez Leszczydół Stary, Wolę Mystkowską i Wielątki. W czasie jazdy mieliśmy kilka przystanków, ponieważ niektóre osoby męczyły się. Około godziny 11:00 zajechaliśmy już na miejsce tzn. na działkę rodziców naszego kolegi. Mieliśmy tam grilla i słodki poczęstunek. Mogliśmy grać w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. W czasie wycieczki odwiedził nas pan dyrektor Jan Hryniewicz. O godzinie 12:30 poszliśmy pieszo do domu twórczości ludowej „Kuźni Kurpiowskiej”. Mogliśmy poznać tam, czym zajmowały się gospodynie wiejskie w dawniejszych czasach. Oglądaliśmy piękne wyroby rękodzieła np. serwetki, pisanki wielkanocne oraz ozdoby z bibuły. Gdy wracaliśmy na działkę trochę zaczynał padać deszcz ale to i tak nie popsuło nam humorów i deszcz przestał padać. Około godziny 14:00 wyjechaliśmy w drogę powrotną, a już o 16:00 byliśmy pod szkołą.

Była to bardzo udana wycieczka. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz wraz z klasą wybiorę się w taką podróż.

Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią chcieliby złożyć podziękowania dla panów Konrada KrawczykaAndrzeja Kieli oraz Piotra Pietrzykowskiego za opiekę i pomoc w trakcie wycieczki. Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć państwu Bożenie i Janowi Jóźwiakom za gościnę w Pniewie.

Gabriela Chełchowska klasa 6a