Miasteczko Ruchu Drogowego.

Marzenia spełniają się, jeśli bardzo tego pragniesz!

Właśnie dziś ,w Dniu Dziecka spełniło się marzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Wyszkowie.  W obecności zaproszonych gości, sponsorów, nauczycieli oraz uczniów odbyło się uroczyste otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego.Na uroczystości 1.VI.2010r.  nie zabrakło m.in:

• Teresy Trzaski – z-ca Burmistrza Wyszkowa
  • Adama Mroza- z-ca Burmistrza Wyszkowa
  • Józefa Biernackiego- przewodniczący Rady Miejskiej w Wyszkowie
  • Mieczysława Karpińskiego- radny miejski
  • Inspektora Adama Krzemińskiego- Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie
  • Mirosława Wysockiego- Komendant Straży Miejskiej w Wyszkowie
  • Ks. Kanonika Waldemara Krzywińskiego- proboszcz parafii p.w.św. Idziego w Wyszkowie
  • Krzysztofa Frejnika – Stowarzyszenie na Rzecz Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych
  • Tadeusza Fedorczyka- twórca projektu Miasteczka Ruchu Drogowego
  • Adama Karpińskiego – wykonawca projektu
  • Anny Morka – przewodnicząca Rady Rodziców
  • Mirosława Morchata- dyrektor Inspektoratu PZU S.A. w Ostrołęce
  • Józefa Wronkowskiego-DAJMEX- Wyszków
  • Adama Poleskiego-firma ADAM-POL

Wszystkich zebranych, przywitał piosenką chórek szkolny pod opieką Grażyny Sroczyńskiej.Po odśpiewaniu pieśni szkoły,, Pięknie  żyć”, dyrektor szkoły złożył życzenia wszystkim dzieciom i powitał gości.Ważne były cytowane słowa ,,…pragnę wyrazić swoje podziękowanie za podjęcie inicjatywy budowy  miasteczka ruchu drogowego na terenie Pana szkoły”, które przesłał  Adam Krzemiński-Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie. Na pewno były dużym wsparciem do działań i w efekcie realizacji projektu.Ks. kanonik Waldemar Krzywińskiwsparł nas modlitwą i poświęcił miejsce które ma służyć nie tylko społeczności szkoły.Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Adam Krzemiński , Teresa Trzaska, uczennica Honorata Depta (najlepszy wynik z teorii w egzaminie na kartę rowerową).oraz Jan Hryniewicz .Głos zabrali: z-ca Burmistrza Wyszkowa : Teresa Trzaskaoraz  przedstawiciel głównego sponsora  Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A.-Mirosław Morchat.Krzysztof Frejnik oprócz życzeń przekazał również na rzecz szkoły akcesoria do bezpiecznej jazdy na rowerze .Pani Sabina Kacperek otrzymała podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu i przygotowaniu uczniów do egzaminu.Przedstawicielka Rady Rodziców – Anna Morka przekazała, najlepszym uczniom w zdobywaniu uprawnień do karty rowerowej, upominki w postaci kasków.

1. Honorata Depta IVb- wiadomości teoretyczne
  2. Mateusz Zaniewski IVa- obsługa techniczna roweru
  3. Mariusz Sulich IVb – umiejętności praktyczne z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego
  4. Adam Augustynik IVc – pomoc przedlekarska

Uczniowie klas czwartych : A, B, C odebrali swoje pierwsze dokumenty uprawniające do uczestniczenia w ruchu drogowym. Miłą niespodzianką były drobne upominki podarowane uczniom przez przedstawicieli PZU S.A.Na zakończenie odbyła się jazda pokazowa  w wykonaniu  wyróżnionych uczniów.Podziękowanie za zaproszenie przesłał I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji -podinsp. Rafał  Batkowski.

Sponsorom dziękujemy za sfinalizowanie kosztów powstania Miasteczka Ruchu Drogowego  w 80%.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. - Warszawa, dyrektor Inspektoratu PZU S.A. w Ostrołęce- Mirosław Morchat

ADAM - POL Adam Poleski - Wyszków

Centrum Ogrodnicze "KAMYK" - Wyszków - Rybienko Nowe,Bożena Końska

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe DAJMEX - Wyszków ,Józef Wronkowski