Podsumowanie pracy szkoły.

„Człowiek jest wielki nie przez to co ma, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

Zacytowane przez dyrektora Jana Hryniewicza słowa usłyszeli zebrani goście podczas uroczystości podsumowania I semestru 2009/2010. Ta coroczna impreza jest już tradycją naszej szkoły i w tym roku odbyła się 24 lutego w WOK „Hutnik”. Dyrektor Hryniewicz w swym przemówieniu przedstawił najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce w minionym półroczu oraz omówił wyniki klasyfikacji. Szkoła może poszczycić się 88 uczniami z klas IV – VI, którzy osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 i bardzo dobre zachowanie.

Prymusami w pionach klasowych są uczniowie:

Klasa VI c – Bartosz Morka       – 5,7

Klasa V b – Michał Kulesza       – 6.0

Klasa IV b – Honorata Depta     – 5,4

„Jestem zadowolony z półrocznej klasyfikacji” – te słowa wypowiedziane przez dyrektora usłyszeli wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, pracownicy szkoly oraz zaproszeni goście. Dyrektor nie zapomniał także o osobach, które wspierają naszą placówkę i wręczył pani Agnieszce Mróz – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej podziękowania za współpracę.Wystąpienie zostało zakończone wzruszającymi słowami włodarza SP2:„Jestem dumny z mojej rady pedagogicznej, uczniów, pracowników szkoły. Cieszę się, że kieruję tą placówką”.Potem nastąpiła prezentacja multimedialna, którą przygotowała pani E. Matak. Przybliżyła ona zebranym najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, akcje, konkursy, imprezy, wycieczki które miały miejsce w I semestrze roku szkolnego 2009/2010. Kolejnym punktem programu było wręczenie listów pochwalnych wyróżnionym uczniom, a ich rodzicom listów gratulacyjnych. Dokonali tego  Dyrektor J. Hryniewicz, wicedyrektor W. Pasek, oraz zaproszony gość – pan Józef Biernacki, przewodniczący Rady Miasta.Następnie bohaterowie tego spotkania – najlepsi uczniowie usłyszeli gratulacje od pani Anny Morki, przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły oraz uczennicy klasy VI – Dominiki Kupiec, przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów z klasy V b i V d, a Mateusz Pieńkosz zagrał wiązankę utworów na organach elektrycznych. Następnie w sali rozbrzmiały głosy chóru szkolnego w pięknych pieśniach „Otwórz oczy” oraz „Chodź,  pomaluj mój świat”. Po wystąpieniu chóru uczniowie klasy V d zaprezentowali  humorystyczne scenki z życia szkoły, które co chwilę przerywane były gromkim śmiechem widowni. Całą uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu szkoły „ Pięknie żyć” i podziękowania dyrektora W. Paska za przybycie na to spotkanie.