Wycieczka rowerowa kl.Va

W piątek 17 czerwca o godz.9.00 uczniowie kl. Va razem z wychowawczynią p Renatą Ciok i rodzicami wyjechali na wycieczkę rowerową do ośrodka nadleśnictwa Wyszków w Leszczydole.

Celem wycieczki było stosowanie się do zasad zachowania w lesie, trening bezpiecznej jazdy, wdrażanie do czynnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Trasa wycieczki liczyła około 10 km i prowadziła początkowo ścieżką rowerową  przez miasto, później ulicą Leśną i dalej przez las. Na miejscu wszyscy mogli sprawdzić siebie

w grach sportowych. Nie mogło zabraknąć ogniska i pieczenia kiełbasek.

Wszyscy ze smakiem zajadali się domowymi wypiekami i kiełbaskami z grilla. Przy zorganizowaniu poczęstunku pomogli rodzice a uczniowie odwdzięczyli się przygotowanym specjalnie dla nich programem artystycznym.

Wspólne zabawy sprawiły, że czas szybko minął i trzeba było ruszać w drogę powrotną. Około 13.30 wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły. Byli zmęczeni, ale zadowoleni z wyprawy. Wycieczka była udana i na pewno każdy uczestnik będzie ją długo wspominał.

Renata Ciok