Zakończenie roku szkolnego kl.VI

Dla społeczności Szkoły Podstawowej Nr2 w Wyszkowie, 24 czerwca 2010 roku był dniem szczególnym. Dniem budowania tradycji, utrwalania tożsamości szkoły sześcioklasowej. W WOK „Hutnik” wraz z wybiciem godziny 17.00  rozpoczęła się jedna z najważniejszych uroczystości  – zakończenie roku szkolnego klas VI. Tego dnia 111 uczniów  otrzymało świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Przybycie znamienitych gości podniosło rangę tego wydarzenia.  W szkolnym święcie wzięli udział:

V –ce Burmistrz Wyszkowa pani Teresa Trzaska,Przewodniczący Rady Miejskiej pan Józef Biernacki,Radny Mieczysaw Karpiński,Ksiądz Kanonik Wojciech Borkowski,Przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Morka,v –ce Przewodniczący Rady Rodziców pan Jan Laskowski.Byłe i obecne wychowawczynie:VIa – A. Groszkiewicz, B. Banasik,VIb – W.Runo, I. Książak,VIc – K. Zacharska, R. Fydrych,VId – J. Przybysz, E. Biernacka,dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, członkowie rodzin, lokalna prasa.Na sali panował uroczysty i podniosły nastrój. Szóstoklasiści przekazali sztandar szkoły swoim młodszym kolegom, złożyli  ślubowanie, odebrali liczne nagrody.Najwyższe wyróżnienie, tytuł Prymusa szkoły 2009/ 2010 uzyskał Bartosz Morka, za średnią ocen 6.0 oraz wzorowe zachowanie.Wiceprymusem szkoły został Mariusz Waszkiewicz ze średnią 5,7. Statuetkę i nagrodę książkową ufundował dla wiceprymusa Przewodniczący Rady Miejskiej.Najwyższe odznaczenie uczniowskie „SREBRNĄ TARCZĘ” otrzymało 30 uczniów, którzy osiągnęli średnią ocen 5,0 i więcej i najwyższe oceny z zachowania.

Klasa VIa – Perzyna Aleksandra, Jędrzejczak Anita, Pażuchowski Robert, Szymanik Łukasz, Staniszewski Krzysztof.

Klasa VIb – Gemzała Bartłomiej, Krupa Jakub, Świercz Jarosław Łukasz, Wojtkowski Adam,Kupiec Dominika, Pakieła Sandra, Waszkiewicz Mariusz.

Klasa VIc – Czyż Anna, Jagielski Bartosz, Sieńkowska Patrycja, Ryszawy Michał, Wrzosek Jakub, Morka Bartosz, Rasin Agnieszka, Zbrzeźniak Patrycja.

Klasa VId – Książak Oliwia, Kulesza Kinga, Libuda Weronika, Pawlak Mateusz, Godleś Maciej, Radzka Wiktoria, Siemieniewska Dagmara, Stanczewski Hubert, Gryz Mateusz, Jończyk Jakub.

Nagrodę naukową ufundowaną przez Radę Rodziców, przyznawaną corocznie uczniom kl. VI za średnią ocen 5,3 i więcej otrzymali: Bartosz Morka, Mariusz Waszkiewicz, Agnieszka Rasin.Stypendia  motywacyjne dyrektor szkoły przyznał 17 uczniom kl.VI  za wyniki w nauce (średnią ocen 5,3 i więcej) i osiągnięcia sportowe.Rozdanie świadectw, podziękowania dla najaktywniejszych rodziców, życzenia składane przez uczniów, wychowawców, dyrekcję oraz przybyłych gości zakończyła część oficjalną uroczystości.Kiedy na scenę wkroczył szkolny chór, oraz przedstawiający zabawne scenki z życia szkoły uczniowie przygotowani przez panie G. Sroczyńską i B. Banasik, wiadomo było, że to ostatnie wspólne chwile. Jeszcze brawurowo wykonana przez nauczycielki i uczniów piosenka „Tak szybko mijają chwile...” i przyszedł czas rozstania. Przed wami gimnazjum, nowi koledzy i koleżanki,  nowe przedmioty, nowy, nieznany świat….Powodzenia!