Święto Szkoły

9 listopada społeczność SP 2 w Wyszkowie świętowała 94 rocznicę odzyskania niepodległości. W tym dniu wspominamy także sylwetkę naszego patrona Władysława Broniewskiego, ponieważ walczył on w legionach o niepodległość Polski. W szkole nie było zajęć dydaktycznych, a uczniowie przyszli w odświętnych strojach.Uroczystość dla klas II-VI na sali gimnastycznej rozpoczął dyrektor W. Pasek, odśpiewano pieśń szkoły, a następnie chórek szkolny, prowadzony przez panią G. Sroczyńską, wykonał trzy pieśni patriotyczne.Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna przybliżająca uczniom życie i twórczość Władysława Broniewskiego.Następnie pani R. Fydrych ogłosiła wyniki gminnego konkursu "Jaki znak Twój? - Orzeł Biały".

• I miejsce – Iga Karczmarz kl.VIc SP2
  • II miejsce – Weronika Postek kl.IVc SP1
  • II miejsce Karolina Świderek kl.VIc SP2
  • III miejsce Karina Mikulec kl.Vb SP1
  • III miejsce Dominik Cieplak kl.Va SP2
  • Wyróżnienie: Natalia Purgacz kl.VIc SP2

Po wręczeniu dyplomów uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie pracowali w grupach.Klasy IV zajmowały się badaniem życia i twórczości naszego patrona oraz malowały ilustracje do wierszy poety. Klasy V i VI zostały podzielone na trzy grupy: historycy - śledzili przeszłość naszego kraju, jak utraciliśmy niepodległość i jaka była droga do jej odzyskania,malarze tworzli plakaty patriotyczne, a poeci wiersze o szkole. W dalszej części uroczystości uczniowie ponownie spotkali się na sali, aby zaprezentować wyniki swoich prac.Miłym przerywnikiem w naukowej prezentacji był taneczny występ uczennic klas VI, które pod kierunkiem pani M. Nizińskiej pokazały układ zumby.Dzięki pracom w grupach uczniowie przybliżyli postać patrona szkoły, poznali przeszłość naszego kraju, namalowali piękne plakaty i ułożyli zabawne wiersze o naszej szkole. W ten sposób staramy się zasiać ziarno patriotyzmu w sercach naszych uczniów. Na koniec uroczystości odbył się mecz piłki siatkowej między uczniami a nauczycielami wychowania fizycznego. W klasach młodszych odbył się przegląd pieśni patriotycznych w wykonaniu klas III.

Klasy II zaprezentowały się w recytacji wierszy okolicznościowych.Uwieńczeniem uroczystości były prace plastyczne w wykonaniu uczniów klas II i III.

Emilia Biernacka