Zbiórka płyt CD i DVD

Co roku do naszych domów trafia ponad 160 milionów płyt CD/DVD. Ogromna ich większość jest obecnie bezużyteczna i najczęściej zalega nam na półkach. Każda wyrzucona płyta to problem dla środowiska, ponieważ rozkłada się około 1000 lat. Pamiętajcie nie wyrzucajcie płyt do śmietnika przynieście je do szkoły.

Zbieramy wszystkie niepotrzebne płyty CD/VCD/DVD bez względu na ich zawartość. Mogą to być płyty z muzyką, filmami, programami komputerowymi, jak również płyty z danymi, które zapisaliście dzięki nagrywarce w swoim komputerze. Ważne jest, aby płyta, którą i tak mielibyście wyrzucić do śmietnika, trafiła do punktu zbiórki w naszej szkole.

Tylko w ten sposób, poprzez selektywną zbiórkę, możemy oczyścić naszą planetę ze śmieci, których rozkład szacuje się na tysiące lat.

Monika Chełmicka