Zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych prowadzone w ramach projektu systemowego „Dziecięca Akademia Przyszłości”.

Zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych odbywają się dwa razy w miesiącu, w sumie 3 godziny. Uczęszcza na nie 16 uczniów z klas V i VI. Na zajęciach wykorzystywane są różne metody atrakcyjne dla uczniów. Należą do nich gry dydaktyczne, doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, drzewo decyzyjne, zajęcia dramowe, rozsypanki wyrazowe i zdaniowe, gry planszowe, zajęcia komputerowe z wykorzystaniem płyt multimedialnych oraz tablicy interaktywnej. Stosując aktywizujące metody pracy uczniowie chętniej i szybciej przyswajają wiedzę - bawiąc się uczą.

Tematyka spotkań dotyczy takich zagadnień jak:

- Budowa i właściwości materii,

- Rodzaje oddziaływań występujących w przyrodzie,

- Pierwiastki i związki chemiczne,

- Wpływ człowieka na środowisko przyrodnicze,

- Działania na liczbach naturalnych - porównywanie różnicowe i ilorazowe,

- Podstawowe figury geometryczne,

- Naturalne źródła energii,

- Plan i skala.

Dzieci uczestnicząc w zajęciach zdobywają wiedzę i umiejętności, rozwijają swoje zainteresowania oraz w sposób pożyteczny spędzają czas wolny w gronie rówieśników.