REGULAMIN PLACU ZABAW

Szkoły Podstawowej Nr2 w Wyszkowie ul. Matejki 5

1.  Plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku od lat 3 do 15 lat.                               2.  Przebywanie na placu zabaw i korzystanie z urządzeń zabawowych może się odbywać          w godzinach od 8.00 do godziny 20.00

3.  Dzieci na terenie zabaw mogą przebywać wyłącznie pod opieką nauczycieli lub rodziców /opiekunów, ponoszących odpowiedzialność za dziecko.

4.  Szkoła nie odpowiada za wypadki osób, które korzystają z placu zabaw poza godzinami otwarcia placówki. Ze względów bezpieczeństwa w godzinach pracy szkoły od 8.00 do godziny 15.20 uczniowie mogą przebywać na placu zabaw tylko i wyłącznie pod opieką nauczycieli.

5.  Z urządzeń zabawowych należy korzystać zgodnie z ich przeznaczeniem.

Zestaw „Cassopeja” zjeżdżalnia, liczba dzieci mogących jednocześnie przebywać na urządzeniu nie powinna przekraczać 20.

Zestaw „Gemini” sprawnościowy, liczba dzieci mogących przebywać jednocześnie na urządzeniu nie powinna przekraczać 12.

Zestaw „Krab” huśtawka, liczba dzieci mogących przebywać jednocześnie na urządzeniu nie powinna przekraczać 4.

Zestaw „Linarium obrotowe” liczb dzieci jednocześnie przebywających na urządzeniu nie powinna przekraczać 10 .

6. Na terenie placu zabaw obowiązuje zakaz:

- siadanie we dwoje i więcej osób na pojedynczych siedziskach huśtawek i bujaków, huśtanie się na stojąco,

- wjeżdżanie na plac zabaw rowerem hulajnogą, na rolkach lub wrotkach, gra w piłkę,

- zabronione jest wchodzenie na górne elementy konstrukcji urządzeń zabawowych, szczególnie dotyczy to huśtawek, zjeżdżalni, drabinek, urządzeń obrotowych i sprawnościowych.

- wprowadzania psów, kotów i innych zwierząt,

- palenia wyrobów tytoniowych, spożywania wyrobów alkoholowych,

- zaśmiecania terenu niszczenia zieleni, dewastowania urządzeń zabawowych

7.  Osoby naruszający porządek publiczny lub przepisy niniejszego regulaminu będą usuwane z terenu placu zabaw.

8.  Osoby niszczące sprzęt i urządzenia placu zabaw bądź ich opiekunowie ponoszą odpowiedzialność materialną.

9.  Wszelkie uszkodzenia urządzeń lub zniszczenia należy niezwłocznie zgłosić w Szkole Podstawowej Nr2 ul Matejki 5 osobiście lub tel. 29/742 32 33

POLCJA 997              POGOTOWIE 999              STRAŻ MIEJSKA 986