REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

1.   Czytelnicy mają prawo do bezpłatnego korzystania   z księgozbioru biblioteki.

2.   Czytelnicy zobowiązani są do dbałości   o wypożyczone książki.

3.   Wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki szkolnej  po okresie 2 tygodni lub uzyskać prolongatę.

4.   Wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki na okres 3 tygodni przed zakończeniem roku szkolnego.

5.   Bibliotekę należy odwiedzać systematycznie w dni przeznaczone dla czytelników.

6.   Za zagubioną lub zniszczoną książkę należy odkupić nową – po uzgodnieniu z bibliotekarką.

7.    W bibliotece obowiązuje cisza.

8.    Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do pobrania zaświadczenia potwierdzającego zwrot książek wypożyczonych z biblioteki.

9.    Uczniom biorącym systematycznie udział w pracach biblioteki oraz najlepszym czytelnikom mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego