Rok szkolny 2013/14.

Nowy Samorząd Uczniowski

W dniu 13.09.2013r. wybrano :

Kasia Dudkiewicz-przewodnicząca

Karolina Zęgota- zastępca

Wiktoria Brejt- sekretarz SU.

Opiekunami SU są: Wioletta Runo. Kinga Cieślak, Emila Biernacka, Renata Ciok.

WALENTYNKI 2014 R.

Sprawozdanie z pracy Samorządu Uczniowskiego na

rok szkolny  2013/2014  semestr I.

SU w I semestrze pracował zgodnie z hasłem "Uczniowie sercem nauczycieli"  i wg ustalonego planu.

We wrześniu najważniejszym celem było wprowadzenie zdrowej żywności do sklepiku szkolnego i to częściowo się udało  , ale w dalszym ciągu można ulepszać asortyment.

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta złożyły życzenia z dedykacją muzyczną swoim szkolnym kolegom .

W listopadzie przeprowadzono kolejną edycję konkursu plastycznego dla najmłodszych uczniów pt. "Mój wymarzony Miś", który jest organizowany z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zakres konkursu został rozszerzony o konkurs na maskotkę i konkurs literacki.  W konkursach nagrodzono 25 uczniów , którzy otrzymali atrakcyjne nagrody zakupione z funduszu SU.

Równolegle powstaje gazetka informacyjna na w/w temat.

Zorganizowano zabawę andrzejkową, podczas której wykonano dekorację , a uczennice klas VI przeobraziły się we wróżki, które przygotowały salę i wróżby.

W ramach programu profilaktycznego szkoły " Owoce w szkole" zorganizowano " Dzień jabłuszka" i " Marchewkowe urodziny" , podczas których promowano zdrowe odżywianie. SU wykonał gazetki informacyjne oraz przygotował muzykę okolicznościową puszczaną w czasie przerw.

W grudniu zorganizowano kolejną edycję " Zabawy fantowej', która poprzedzona była zbiórką zabawek i książek. Podczas zabawy sprzedano 208 fantów i zebrano 624 złote . Pieniądze zostały przekazane na cele szkolne.

Z inicjatywy społeczności uczniowskiej i za zgodą dyrekcji szkoły wprowadzono do naszej szkoły " Muzyczne czwartki".

Z uwagi na uatrakcyjnienie czasu spędzanego w szkole oraz pozbycie się stresu i nudy w czasie zimowych, szarych dni podczas przerw słuchamy i tańczymy w rytm wesołych piosenek. Serdeczne i gorące podziękowania składamy dla pana dyrektora Wiesława Paska , który zakupił piękny sprzęt grający. Mamy nadzieję , że muzyka złagodzi obyczaje wśród naszej młodzieży.

W styczniu ogłoszono akcję " Zbieramy karmę dla zwierząt ". Wykonano i tym razem gazetkę informacyjną nt. losu zwierząt w czasie zimy. Akcja trwa.

W tym miesiącu odbył się szkolny bal karnawałowy i SU odpowiadał za dekorację sali w tematyce "Bal dnia i nocy" czyli tonacja czarno-biała. Dziękujemy  tym klasom, które zaangażowały się i wykonały piękne plakaty i ciekawe elementy dekoracji.

W ciągu semestru ogłoszone zostały akcje " Nakrętka" , która  jeszcze trwa oraz " Góra grosza", podczas której zebraliśmy wspólnie 44605 monet, co dało łącznie 1379,21 zł.

Opiekunka  Wioletta Runo

Dzień Jabłuszka.

SU promuje zdrowe odżywianie. W dniu 10  października uczniowie naszej szkoły poznawali wartości odżywcze jabłka- zwanego ,,królem owoców”. SU przygotował  gazetkę informacyjną. Podczas przerw  piosenki umilały nam czas np. przebój ,,Jabłuszko pełne snów”. Uczniowie w tym dniu ubrani byli w czerwono-zielone stroje.

Urodziny Marchewki.

29 listopada SU zorganizował zabawę ,, Marchewkowe urodziny’’ w ramach projektu