Rok 2012/13

Wyszkow24.pl

Podczas gminnych uroczystości zakończenia roku szkolnego, pożegnano rezygnującego z fotela dyrektora- Jana Hryniewicza, który piastował to stanowisko przez 27 lat.

Wszyscy zgromadzeni tego dnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie, wspólnie pożegnali dyrektora, który zdaniem wielu zaproszonych gości jest postacią niezwykłą, tworzącą podstawę dzisiejszej edukacji i oświaty w mieście.

-”Osoba, która tworzyła historię Wyszkowa przez ponad 40 lat, dziś, kończy pracę. Mam nadzieję, że ze względu na swoje ogromne doświadczenie, nadal będzie Pan służył swoją wiedzą kolejnym rocznikom.”- mówiła Teresa Michalak Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie.

-”Żegnamy człowieka dla którego ta szkoła naprawdę była drugim domem. Dyrektor Hryniewicz zarówno kiedyś jak i dziś, cieszył się ogromnym szacunkiem wśród swoich uczniów i współpracowników.”- podkreślał Grzegorz Nowosielski, jednocześnie były wychowanek i uczeń dyrektora. Burmistrz podobnie jak większość przemawiających tego dnia zaproszonych gości, podkreślał swoją nadzieję w to, że jest to jedynie pożegnanie formalne, wierząc że Jan Hryniewicz nadal będzie uczestniczył w życiu szkoły.

-”Ważna jest świadomość, że uczniowie stają się dobrymi, wartościowymi ludźmi. Dzisiejszy dzień jest zamknięciem pewnego etapu dla tej placówki. Jak wiele pokoleń wzrastało w tych murach pod opieką dyrektora Hryniewicza? Tak długi czas owocnej pracy budzi podziw i szacunek. Pomimo wielu przeciwności losu, reform, zmian, dzięki odpowiedniej postawie w tak ciężkich czasach, placówka mogła realizować swoje cele. Młodzi ludzie w dzisiejszych czasach bardzo potrzebują prawdziwych autorytetów.”- mówił ks bp Tadeusz Bronakowski, który gościł tego dnia w wyszkowskiej szkole podstawowej.

Zbigniew Szczerba- Dyrektor Zespołu Szkół w Wyszkowie, zabierając głos podczas uroczystości, podobnie jak przedmówcy wspominał swoje lata dzieciństwa, gdy Jan Hryniewicz był postrzegany jako przystojny, inteligentny młody mężczyzna, obejmujący stanowisko dyrektora placówki oświatowej.

-”Tak trudno mówić o sobie, po tylu wspaniałych słowach które tutaj już dziś padły. Chciałbym przede wszystkim podziękować za współpracę wszystkim, którzy się przyczynili do rozwoju szkoły. Szczególnie serdecznie chciałbym podziękować burmistrzom, Grzegorzowi Nowosielskiemu oraz Adamowi Warpasowi- moim byłym uczniom, którzy starali się wspierać szkołę w dążeniu do celów jakie sobie stawialiśmy. Mam nadzieję, że nadal będę mógł pomagać przy funkcjonowaniu szkoły.”- mówił ze wzruszeniem dyrektor Jan Hryniewicz.

Nauczyciel techniki klas IV-V podczas piastowania najwyższego stanowiska w placówce zrealizował wiele celów, które zostały wcześniej zaplanowane. Zrealizowano „miasteczko ruchu drogowego”- miejsce na terenie placówki, gdzie odbywają się egzaminy na kartę rowerową i motorowerową oraz miejsce do ćwiczeń przepisów ruchu drogowego. Szkoła uczestnuczy także w wielu projektach unijnych takich jak: „Bawimy się i uczymy poszerzając horyzonty” (klasy I-III), „Dziecięca Akademia Przyszłości” (klasy IV-VI) oraz „My już jesteśmy gotowi aby pójść do pierwszej klasy, a Ty? (oddziały „0”). Szkoła wzięła udział także w projektach „Radosna szkoła”, „Mleko w szkole” i jak również „Owoce w szkole”. Dyrektor zorganizował w 2011 roku huczna uroczystość z okazji obchodów 50 lat istnienia szkoły, wykonał wiele remontów i modernizacji placówki. Dyrektor Jan Hryniewicz to postać wielokrotnie nagradzana przez Burmistrza Wyszkowa za wyjątkowe osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej oraz społecznej. Jan Hryniewicz swoje ostatnie 45 lat aktywności zawodowej spędził w murach wyszkowskiej podstawówki, tworząc szkołę przyjazną zarówno uczniom, jak i ich rodzicom.

Tegoroczne gminne zakończenie roku szkolnego, upłynęło pod hasłem wspomnień, wzruszeń i anegdot opowiadanych przez współpracowników dyrektora, jego ówczesnych uczniów a dziś burmistrzów i dyrektorów różnych wyszkowskich instytucji.

RP

Wyszkowiak, 14 maja

,,Nowy Wyszkowiak", 14 maja- Gminny Konkurs Ekologiczny w naszej szkole.

Wyszkowiak, 9 kwietnia- sukces Mateusza  Gemzy.

Nowy Wyszkowiak, 9 kwietnia 2013r.-artykuł poświęcony dyrektorowi szkoły

J.Hryniewiczowi.

Wyszkowiak, 26 marca- powitanie Wiosny!

Wyszkowiak, 26 lutego- uroczyste podsumowanie I semestru.

Wyszkowiak, 26 lutego- osiągnięcia naszych uczniów  opisane w lokalnej prasie.

Głos Wyszkowa-5 lutego 2013r.- sukcesy najmłodszych w konkursie plastycznym.

,,Wyszkowiak"-15 stycznia- I miejsce w minikoszykówce.

,,Wyszkowiak"- 15 stycznia, o projekcie współfinansowanym przez Unię

Europejską ,,Bawimy się i uczymy , poszerzając horyzonty".

Nowy Wyszkowiak, 18 grudnia -,,Konkurs Kolęd i Pastorałek".

Nowy Wyszkowiak, 11 grudnia.Klasa IIIb w przedszkolu z Wiolettą Runo.

Wyszkowiak, 27 listopada .

Wyszkowiak, 20 listopada - Święto Szkoły.

Nowy Wyszkowiak, 13 listopada-Święto Szkoły