Pierwsza wycieczka szkolna klas IA IB IC

27 września to długo oczekiwany dzień. W tym dniu odbyła się nasza pierwsza szkolna wycieczka.

Wybraliśmy się do Drogoszwa do Ośrodka Edukacji Ekologicznej Virga. Czekało nas tam całe mnóstwo atrakcji.

Uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunkami piątkowy dzień spędzili na zabawach i edukacji ekologicznej w Ośrodku Virga.

Program wycieczki: „Dzień Pieczonego Ziemniaka”
1. Przywitanie uczestników zajęć.
2. Pieczenie ziemniaków – każde dziecko wrzuca do ogniska dwa ziemniaki – dzieci ustawiamy w „pociąg” - ze względów bezpieczeństwa.
3. Wyjście na pole. Pogadanka na temat ziemniaków. Każda grupa otrzymuje wózek, wiklinowy kosz oraz dwie motyki – dzieci wykopują ziemniaki.
4.Pogadanka pt."Mała sowa - mądra głowa" - z udziałem żywej sowy Płomykówki. Na zakończenie pogadanki dzieci mogą pogłaskać sowę i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
5. Ognisko i kiełbaski.
6. Czas na zabawę.
7. Praca plastyczna nawiązująca do tematu zajęć pt. "Owad i pająk moich marzeń". Dzieci otrzymują cztery ziemniaki – wykonują owada i pająka. Prace malujemy farbami.
8.Przejażdżka na przyczepie.
9. Degustacja pieczonych ziemniaków.
10. Labirynt i tor przeszkód.
11. Poznajemy zwierzęta: kury, króliki, kaczki, indyki, sowy, nutrie, przepiórki, bażanty, jeża i lisa.

Gospodarze przygotowali jako poczęstunek kiełbaskę pieczoną na ognisku,świeży chlebek i herbatkę.  Potrawy spożywane  na świeżym powietrzu wszystkim  bardzo smakowały. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła , uczniowie czuli się swobodnie, ale też potrafili się odpowiednio zachować.

Dziękujemy mamom za pomoc w opiece nad uczniami.

J.Hanusiak