Rok szkolny 2023/24

W krainie książek

,, W krainie książek "-projekt czytelniczy.

„Mała książka – wielki człowiek” .

W tym roku szkolnym, po raz kolejny, Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przekazał uczniom klas I  specjalną Wyprawkę Czytelniczą.

Międzynarodowy dzień przeciwdziałania Przemocy i Nękania w Szkole.

W każdy pierwszy czwartek listopada obchodzimy Międzynarodowy dzień przeciwdziałania Przemocy i Nękania w Szkole, w tym nękania przy użyciu technik cyfrowych. Jest to święto nietypowe, ustanowione przez UNESCO w 2019 roku, a jego pomysłodawcami były kraje: Francja, Meksyk i Maroko.

„MAGICZNE KRYSZTAŁY” w klasie 1 b.

Realizowany w klasie program profilaktyczny oparty jest na bajce Agnieszki Grzelak pt.: „Magiczne Kryształy”. Umożliwia on dzieciom poznanie zagrożeń związanych z mediami  /telewizja, gry komputerowe, smartfony/, oraz uczy bardziej świadomego korzystania z nich.