Laboratorium wiedzy w Szkole Podstawowej nr 2 w Wyszkowie.

Projekt edukacyjny „Laboratorium wiedzy”.

Projekt „Laboratorium wiedzy” dofinansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny. Przebieg projektu nadzoruje Fundacja Rozwoju Edukacji Mały Inżynier i Gmina Wyszków. Będzie on realizowany w naszej szkole przez 2 lata od 1.09.2020r. do 31.08.2022r. Wartość projektu 402 280,01 zł.

Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych lub umiejętności na rynku pracy uczniów oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach.

61 uczniów naszej szkoły uczestniczy w zajęciachprojektowych, które są prowadzone w 7 grupach:

• Spotkanie z królową – zajęcia z matematyki – prowadzący: Jolanta Sarnacka.
  • Przyrodnicze laboratorium – prowadzący: Ewa Landoch.
  • Język angielski – prowadzący: Renata Ciok.
  • Język niemiecki – prowadzący: Paulina Sabak.
  • Język rosyjski – prowadzący: Olga Mitłosz.
  • Laboratorium kodowania – prowadzący: Elżbieta Matak.
  • Projekt edukacyjny – prowadzący: Jolanta Królikowska.

Sześć grup otrzymało drobne pomoce do prowadzenia zajęć na kwotę 3300 zł. W ciągu I półrocza szkoła uzyskała również pomoce dydaktyczne do takich przedmiotów jak: przyroda, biologia, chemia, fizyka i geografia.

"Zakoduj kompetencje"

25 lutego odbyły się w naszej szkole zajęcia komputerowe "Zakoduj kompetencje" przeprowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Laboratorium wiedzy”, na których uczniowie z 12 klas projektowali grę komputerową.

POKAZY NAUKOWE

W środę 8 grudnia uczniowie z klas 4a, 4b, 5a, 5b i 7d wzięli udział w pokazach naukowych, które odbyły się w ramach projektu „Laboratorium wiedzy” realizowanego w naszej szkole już drugi rok.

Przyrodnicze laboratorium.

Uczniowie klasy 4a na zajęciach z projektu edukacyjnego „Laboratorium wiedzy” poznali budowę i właściwości materii, budowali modele związków chemicznych i wykonywali wiele doświadczeń i eksperymentów:

Laboratorium kodowania-robot Photon.

Na zajęciach uczniowie poznali robota - Photona, który wzbudził wiele emocji. Dzieci poznały jego działanie i możliwości , a także aplikację Photon Coding, bez której nic nie można zrobić.

„Przyrodnicze laboratorium” .

Na zajęciach przekazywane są wiadomości z nauk przyrodniczych, prowadzone metodą eksperymentu, kształtujące kompetencje matematyczno-przyrodnicze, umiejętność myślenia przyczynowo - skutkowego i świadomość wpływu działań człowieka na otaczające go środowisko.

Patyczkowe bryłki.

Patyczkowe i nie tylko..... bryły i bryłki wykonane przez uczniów klasy 8c, czyli świat ostrosłupów i ganiastosłupów.

Spotkania z królową matematyki.

Spotkania z królową - zajęcia z matematyki w klasie 7a.

Laboratorium kodowania- Scotte Go.

Uczniowie przechodzą kolejne poziomy gry. Kosmonauta zagubiony w Kosmosie rozbił rakietę i szuka jej elementów po całym świecie.

Laboratorium kodowania.

laboratorium kodowania-  projekt dofinasowany przez UE , realizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera i Gminę Wyszków.