Laboratorium kodowania.

laboratorium kodowania-  projekt dofinasowany przez UE , realizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera i Gminę Wyszków.

Celem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych lub umiejętności na rynku pracy uczniów oraz zasadnicze podniesienie jakości procesu kształcenia w placówkach Okres realizacji: 1.09.2020 – 31.08.2022

Zajęcia grupy 6 prowadzone są raz w tygodniu.  Dziesięcioro uczniów z klay 3a i jeden uczeń z 2 a, co tydzień zgłębia wiedzę i umiejętności z zakresu kodowania i programowania. Zaczęliśmy od klasyfikowania przedmiotów według koloru. Z kubeczkami łatwo poszlo, nieco gorzej było z Sudoku i porządkowaniem kubeczków . Uczniowie dowiedzieli się co to jest algorytm i sekwencja.   Dużo zabawy było przy  wieży, która miała być bardzo wysoka i stabilna. Zajęcia miały na celu wdrożyć uczniów w tajniki i podstawy  kodowania i programowania.  Okazało się że wokół nas jest duzo algorytmów i sekwencji . Niełatwo też jest podać precyzyjną instrukcję czy też przepis na doskonałą szarlotkę.

E.Matak