• Odwiedziło nas: 3292071

„Przyrodnicze laboratorium” .

Na zajęciach przekazywane są wiadomości z nauk przyrodniczych, prowadzone metodą eksperymentu, kształtujące kompetencje matematyczno-przyrodnicze, umiejętność myślenia przyczynowo - skutkowego i świadomość wpływu działań człowieka na otaczające go środowisko.

Na zajęciach uczniowie mogą poszerzać swoją wiedzę przyrodniczo-ekologiczną oraz zwiększyć świadomość zależności pomiędzy człowiekiem a przyrodą i podejmować praktyczne działania na rzecz ochrony przyrody.

Informacja do zdjęć

Uczniowie poznali budowę i działanie mikroskopu, obliczali powiększenia obrazu w mikroskopie. Mikroskopowali na preparatach trwałychi wykonanych samodzielnie. Korzystali na zajęciach z mikroskopów, które szkoła otrzymała w ramach projektu.

Uczniowie pracowali metodą metaplanu Jak ratować przyrodę? Utworzyli również drzewo obietnic wobec przyrody.

Poznali własności wielokątów. Grali w grę dydaktyczną „Domino”.

Poznali historię Tangramu i układali figury tangramowe.

Ewa Landoch