Dzień Pieczonego Ziemniaka

1 października uczniowie klas IIc i IIb pod opieką p. I. Godleś i p. R.Ślubowskiej spędzili w Gospodarstwie Edukacji Ekologicznej "Virga".

Głównym celem wycieczki było poznanie jesiennych prac polowych wykonywanych przez rolników i zdobycie informacji o używanych dawniej narzędziach służących do pracy na roli. Gospodarz ośrodka pan Marcin Wiśniewski nie tylko opowiadał dzieciom o roślinach i zwierzętach hodowanych i uprawianych przez ludzi, ale także nauczył je samodzielnie wykopywać i zbierać ziemniaki . Tego dnia dzieci po raz pierwszy w życiu zobaczyły i dotknęły sowę płomykówkę, poznały jej tryb życia i miejsce zamieszkiwania. Wielką radość sprawiło drugoklasistom obserwowanie zwierząt z wiejskiej zagrody oraz przejażdżka traktorem. Do kolejnych atrakcji należała lekcja plastyki podczas której dzieci wykonywały „ziemniaczane” owady. Po bardzo ciekawych zajęciach znalazł się czas na kiełbaski z ogniska, pieczone ziemniaczki i ciepłą herbatę oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dla wszystkich uczestników wycieczki pobyt w ośrodku okazał się doskonałą formą zdobywania wiadomości w naturalnym środowisku.

Wychowawczynie.