,,Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie”.

Zajęcia w klasie 2b i 3a z projektu ,,Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków w Wyszkowie”.

Warsztaty przeprowadzili  pracownicy PWiK Sp.z o.o. w Wyszkowie.  W pierwszej części przybliżono uczniom kilka zagadnień z zakresu: obiegu wody w przyrodzie, zapotrzebowania na wodę w życiu człowieka, zasobów wody na Ziemi, sposobów oszczędzania wody, a także z zakresu działalności PWi K w Wyszkowie.

W drugiej części , uczniowie podzieleni na grupy , obserwowali doświadczenia przeprowadzane przez panie laborantki. Dzieci wraz z prowadzącymi , wykonały cztery doświadczenia:

• zmontowanie zestawu do oczyszczania wody oraz samodzielnego przeprowadzenia procesu filtracji,
  • doświadczenie z wodą i atramentem ( zobrazowanie dyfuzji zachodzącej w wodzie),
  • doświadczenie ,,lawa w cylindrze”,
  • doświadczenie ,,chemiczny kameleon”.

Doświadczenia miały na celu rozwijanie wśród dzieci zainteresowań przyrodniczych.