Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3282069
  • Do końca roku: 241 dni
  • Do wakacji: 48 dni

Kontakt

07-200 Wyszków ul. Jana Matejki 5 Tel: 29 7423233

 

Dzień Niepodległości oraz Święto Szkoły.

10 listopada uroczyście obchodziliśmy Dzień Nieodleglości oraz Święto Szkoły . 

PATRIOTYCZNIE W SP2. 

Tradycją naszej społeczności jest obchodzenie Święta Szkoły wraz z rocznicą odzyskania niepodległości. 

10 listopada wspólnie uczciliśmy to wydarzenie. Podczas spotkania w sali gimnastycznej wysłuchaliśmy pieśni „Uwierz, Polsko” w wykonaniu chórku szkolnego, następnie uczniowie klas 8 wzięli udział w quizie historycznym przypominającym najważniejsze wydarzenia z czasów zaborów naszego kraju i walki o niepodległość. Wypowiedzi ilustrowały wyświetlane slajdy z historii Polski i przerywniki muzyczne w wykonaniu uczniów klas 4 i 5. Zaprezentowali oni najbardziej znane piosenki patriotyczne. 

Nie mogliśmy zapomnieć o Patronie naszej szkoły - Władysławie Broniewskim, który zapisał się na kartach historii nie tylko jako poeta, ale również jako dzielny legionista. Uczniowie klas 6 przygotowali prezentacje o Patronie, a jedna z nich została przedstawiona podczas wspólnego spotkania. Tłem artystycznym prezentacji były czytane wiersze Władysława Broniewskiego. 

Następnie w ramach akcji „Szkoła do hymnu” wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”.

Tradycją naszej szkoły jest również uczczenie Święta Niepodległości rozgrywkami sportowymi. Odbył się III Szkolny Bieg Niepodległości, za który najlepsi uczniowie otrzymali puchary. Uczniowie klas 7 i 8 wzięli również udział w rozgrywkach siatkarskich. Na koniec odbył się turniej między uczniami a nauczycielami. 

Podsumowaniem wydarzeń naszego święta są tablice prezentujące życie i twórczość naszego Patrona, lapbooki o tematyce niepodległościowej wykonane przez uczniów klas 7 i gazetka prezentująca Ojców Niepodległości. 

Takie wydarzenia są potrzebne, aby podtrzymywać i rozbudzać ducha patriotyzmu w młodym pokoleniu. Jak mawiał Jan Paweł II: „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”.

 

M. Sadowska i E. Biernacka