„Mała książka – wielki człowiek” .

W tym roku szkolnym, po raz kolejny, Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” przekazał uczniom klas I  specjalną Wyprawkę Czytelniczą.

W skład Wyprawki wchodzi:

• „Wnuczka antykwariusza” –książka autorstwa znanej i niezwykle cenionej pisarki Justyny Bednarek, z mistrzowskimi ilustracjami Emilii Dziubak;
  • „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!” – broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów.

Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Pragniemy ich zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych – rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Jest na to sposóbCZYTAJMY DZIECIOM!