XVIII Ogólnopolska Olimpiada Franciszkańska.

W dniu 10.04.2024 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Siedlcach odbył się finał XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 6a: Zosia i Natalia Wielgolewskie, które zakwalifikowały się po uprzednim zdobyciu odpowiednio pierwszego i drugiego miejsca w etapie diecezjalnym. Po zmaganiach w części pisemnej ponad 90 osób, Zosia uplasowała się na 20 miejscu, Natalia nieco niżej. Serdecznie gratulujemy, tym bardziej, że test był bardzo szczegółowy, zawierający w znacznej części cytaty do uzupełnienia. Poziom trudności nie zniechęcił a wręcz zmotywował, jak zadeklarowały uczennice do podjęcia zmagań w przyszłej edycji Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe.