Wizyta klasy 5c w Przedszkolu nr7.

W dniu 23 kwietnia uczniowie klasy 5c udali się z wizytą do Przedszkola nr 7 w Wyszkowie.

W ramach Programu "Trzymaj formę" zrealizowaliśmy projekt społeczny "Spotkanie z przedszkolakami na temat "Ruch jest łatwy"- jak zamienić bierność na aktywność ?". Naszym celem głównym było utrwalenie wiedzy na temat aktywności fizycznej i zaszczepienie jej młodszym kolegom i koleżankom. Podzieleni na grupy, uczniowie działali jak animatorzy i współorganizatorzy. Każda grupa była przydzielona do konkretnej grupy przedszkolnej. I tak zorganizowaliśmy ćwiczenia i konkurencje sportowe dla trzylatków (Kreciki, Biedronki,Motylki) oraz dla czterolatków (Żabki, Pszczółki,Misie). W spotkaniu brały udział również Panie nauczycielki wychowania przedszkolnego, dzięki którym dzieciaki czuły się bezpiecznie i swobodnie.
Uczniowie klasy 5c świetnie sprawdzili się w roli animatorów. Wykazali się troskliwością, odpowiedzialnością, radością i cierpliwością wobec młodszych kolegów i koleżanek. Przy okazji chętnie wspominali swoje lata przedszkolne.
To było wspaniałe i inspirujące doświadczenie zarówno dla naszych uczniów z 5c, przedszkolaków z Przedszoka nr 7 oraz dla mnie- prowadzącej projekt.
Magdalena Nizińska