Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. W naszej szkole 8 listopada uczniowie klas młodszych wraz z wychowaczyniami zorganizowali w klasach nie tylko wspólne spożywanie śniadania. Jak przebiegał ten dzień   w klasach 1b,2a, 2b,2c,2d,3a,3b, 3e, 3f - zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji, mają siłę do zabawy. Uczniowie kl.IIIe wiedzą o tym doskonale i dlatego chętnie zjadły wspólnie śniadanie w klasie. Zaprosiły również p. pielęgniarkę, która przypomniała zasady zdrowego odżywiania.

E. Majewska

8 listopada klasa 2a przystąpiła do akcji „Śniadanie daje moc”. Wspólnie z wychowawczynią zjedliśmy pyszne i zdrowe kanapki, sałatki, owoce, warzywa, jogurty, piliśmy soki owocowe i mleko. Wspólny posiłek był też okazją do przypomnienia sobie, jak kulturalnie należy się zachowywać przy stole podczas spożywania posiłków. Rozmawialiśmy też, jak ważne jest jedzenie śniadania w domu.

I.Godleś