Powrót do audycji muzycznych

15 listopada klasy IV-VI ponownie, po kilkuletniej przerwie, spotkały się z muzykami z Agencji Artystycznej "MAT", którzy zaprezentowali swój program artystyczny pt. "Ojczyzna i muzyka".

Muzycy krótko przypomnieli historię Polski związaną z utratą niepodległości, czasem zaborów, powstań narodowych oraz wojen światowych. Pogadanka historyczna uatrakcyjniona była śpiewem i muzyką naszych polskich kompozytorów żyjących w ówczesnych czasach. Uczniowie mieli okazję wysłuchać kilku pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz wzbogacić wiedzę z zakresu muzyki i historii Polski.

Filharmonia zakończyła się konkursem wiedzowym, który wygrał Bartek Ponichtera z kl.5b i otrzymał w nagrodę kubek od naszych gości.

Kontakt z muzyką na żywo rozwija aktywną i twórczą wyobraźnię uczniów, więc następne spotkanie planowane jest na styczeń 2017 roku.

E. Biernacka