„Trzęsie nam się łza na rzęsie..”- pożegnanie szóstoklasistów z „Dwójką”

27 czerwca 2013r. w Domu Kultury „Hutnik” odbyło się pożegnanie absolwentów klas VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. W uroczystości udział brała dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie, ich rodzice, przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście.

W części oficjalnej pan dyrektor Jan  Hryniewicz podsumował osiągnięcia szóstoklasistów: 96 uczniów ukończyło szkołę podstawową, w tym 35 z wyróżnieniem, a 24 odebrało srebrne tarcze. Średnia ocen klas VI w bieżącym roku szkolnym wyniosła 4,35. Prymusem szkoły została Weronika Londzin (średnia ocen 6.0) której przyznano również nagrodę naukową. Tytuł wice prymusa otrzymali Izabela Prus oraz Mateusz Gemza. Tytuł  najlepszego sportowca odebrała Julia Madyda.

Nie tylko wysiłki uczniów zostały docenione. Pani Elżbieta Piórkowska – radna Rady Miejskiej została uhonorowana tytułem „Przyjaciel Szkoły’ za wspomaganie pracy naszej placówki na co dzień. W kolejnej części uroczystości, przed opuszczeniem murów szkoły, absolwenci złożyli ślubowanie na sztandar i obiecali, że nie przyniosą ujmy naszej szkole. Następnie odbyło się przekazanie sztandaru uczniom klas V. Część oficjalną uroczystości zakończył występ chóru szkolnego, który zaśpiewał pieśń szkoły.

Najlepsi uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen 4,75 i więcej albo mieli zasługi sportowe z rąk przewodniczącego Rady Rodziców i przewodniczącego Rady Miejskiej odebrali nagrody książkowe. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie absolwentom przez wychowawców świadectw i zaświadczeń ze sprawdzianu zewnętrznego.

Po krótkiej części artystycznej odbyło się już nieoficjalne pożegnanie wychowawców i uczniów. Łzom i uściskom nie było końca.

E. Biernacka