"MIEJSCE URODZENIA"

Już  po  raz  24  odbył  się  Ogólnopolski  Konkurs  Plastyczny  "MIEJSCE  URODZENIA"  zorganizowany  przez  Ostrołęckie  Centrum  Kultury.

Tematem  tegorocznego  konkursu  był  pejzaż. W  krajobrazie  zawsze  zachodzą  zmiany  podyktowane  porą  roku,  bądż  aktualną  pogodą.  Wobec  tego  o  każdej porze  ten  sam  krajobraz  może  wyglądać  inaczej.
           W  tym  roku  uczniowie  klas  4-6  pracujący  pod  kierunkiem  p. Renaty  Fydrych  wykonywali  prace  techniką  kolażu.  Kolaż  to  kompozycja  plastyczna  z  różnych  materiałów  / gazet,  tkanin,  fotografii.../  naklejanych  na papierze.  To  mieszanina  różnych  elementów,  stylów,  gatunków  sztuki  -  wykorzystuje  się  tu  również  tradycyjne  techniki  plastyczne  /  np.  farby  akrylowe,  plakatowe  itp./. Z  wielką  niecierpliwością  czekamy  na  wyniki  konkursu,  które  zostaną  przedstawione  w  maju.

Renata  Fydrych