Toruń oczarował nas!

W dniu 25 września  klasy III pojechały na  trzydniową  wycieczkę  do Torunia. Pierwszego dnia...

W dniu 25 września  klasy III pojechały na wycieczkę  trzydniową  do Torunia. Pierwszego dnia przebrani w stroje historyczne poznawaliśmy historię Torunia poprzez legendy. Zwiedzaliśmy mury miejskie  , Krzywą Wieżę , Rynek z Ratuszem, Dom Mikołaja Kopernika. Wieczorem na Starówce podziwialiśmy światło przy Fontannie Cosmopolis.  Drugiego dnia  piekliśmy toruńskie pierniki w zabytkowych piwnicach Domu Kopernika. Zwiedzaliśmy wystawę w Orbitarium i byliśmy w Planetarium. Mieliśmy też ciekawą lekcję o nietoperzach. Dzień zakończyliśmy przy ognisku piekąc kiełbaski. Trzeciego dnia wchodziliśmy na Wieżę Ratuszową, która ma 174 schodki, oglądaliśmy panoramę Torunia. W drodze powrotnej byliśmy z wizytą  w Muzeum Papiernictwa w Grębolinie. Czerpaliśmy papier i pisaliśmy gęsim piórem.

Zadowoleni i pełni wrażeń  udaliśmy się w drogę do domu. Wróciliśmy o godzinie 19.00.

Klasa III e.