ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII - rok szk. 2016/2017.

Od kilkunastu lat w naszej szkole organizujemy zbiórkę zużytych baterii pod hasłem „Pomóż chronić środowisko – zużyte baterie nie na śmietnisko”. Wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali się w tę akcję pomogli środowisku oraz wzbogacili pracownię przyrodniczą w pomoce dydaktyczne.

Tytuł najlepszego zbieracza zużytych baterii w roku szk. 2016/2017 uzyskała uczennica klasy Vd Julia Gajc .
Uczniowie, którzy wyróżnili się w zbiórce baterii:
Weronika Sosnowska kl. VIa
Kacper Parnicki kl. VIa
Maria Jarosz kl. VIa
Maria Owsianko kl. VId
Karol Stworzyjanek kl. VId
Julia Ponichtera kl. VId
Paulina Gajewska kl. VId
Paweł Stępień kl. Vb
Bartosz Stworzyjanek kl. IVa
Hubert Stworzyjanek kl. IVa
Kacper Wyrzykowski kl. IVc

Pamiętaj, że każda bateria wyrzucona do kosza na śmieci, do lasu lub na podwórko powoduje zagrożenie dla środowiska! Po zużyciu staje się odpadem niebezpiecznym. Zawarte w niej metale: cynk, lit, mangan, kadm, nikiel – mogą przedostać się do środowiska, zatruwając glebę i wodę.
Dziękuję uczniom za aktywny udział w tegorocznej akcji i gorąco zachęcam do włączenia się w akcję w kolejnym roku szkolnym.
Szkolny koordynator - Ewa Landoch