Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami.

Kleszcze to pajęczaki, które przenoszą groźne choroby, m.in. boreliozę czy kleszczowe zapalenie mózgu.

Ich liczba z roku na rok globalnie się zwiększa, a jednocześnie coraz powszechniej występują na terenach miejskich. Dlatego też dyrekcja naszej szkoły podjęła decyzję o przeprowadzeniu działań edukacyjno- informacyjnych w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki w kierunku chorób przenoszonych przez te pajęczaki. Ufamy, że dzięki temu uda nam się zapobiec wielu przypadkom chorób odkleszczowych wśród naszych dzieci.

W ramach programu „ Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” uczniowie zapoznali się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobyli wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem. Poznali też sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomili się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed nimi.

Joanna Hanusiak