Rozpoczęliśmy całoroczny cykl edukacyjnych programów muzycznych.

W ramach comiesięcznych koncertów które odbywają się w naszej szkole, uczniowie klas 0-III poznawać będą zagadnienia muzyczne związane ze szkolnym programem nauczania.Celem tych zajęć jest przybliżenie uczniom budowy i brzmienia instrumentów muzycznych  oraz przekazanie wiedzy  o muzyce.Wspaniałą, wypracowaną przez zespół prowadzący spotkania, formą przekazu tej wiedzy jest bajka słowno - muzyczna z udziałem dzieci. Pozwala ona na przyswojenie treści  w szybki sposób, a także daje szansę rozwoju wrażliwości i estetyki dziecka. Elementem mobilizującym do czynnego udziału dzieci w comiesięcznych spotkaniach są konkursy z nagrodami w ramach: Turnieju Wiedzy o Muzyce, Konkursu Wokalnego których finał odbędzie się w czerwcu.Każdy koncert, to próba zaszczepienia miłości do muzyki, zachęta do gry  na instrumentach muzycznych oraz do śpiewania.

Pierwsze w tym roku  spotkanie uczniów   z „Panią Muzyką”  zorganizowane  przez Agencję Artystyczną „MAT” z Olsztyna odbyło się 3 października i poświęcone było instrumentom dętym. Podczas koncertu  dzieci  wysłuchały brzmienia  saksofonu sopranowego i tuby, poznały  budowę tych  instrumentów, wzbogaciły również swoje słownictwo o wyrażenia: dyrygent, orkiestra dęta, kapelmistrz, batuta, buława. Wzorem ubiegłego roku uczniowie brali również udział w bajce słowno- muzycznej oraz „Turnieju Wiedzy o Muzyce" którego zwycięzcą został Dawid Szymański z klasy IIIc. GRATULUJEMY !