„ Kompetencje na 6” - jajkodrom

W ramach realizacji programu „ Kompetencje na 6” klasy IC i III D wzięły udział w jego  3 części, która poświęcona była pracy zespołowej.

Uczniowie zapoznali się z zagadnieniem współpracy biorąc udział w zabawie drużynowej, gdzie istotą było  wspólne działanie w celu zwycięstwa. Uczniowie zastanawiali  się wspólnie nad pozytywnymi stronami współpracy poprzez dyskusję. Główną aktywnością podczas lekcji było skonstruowanie  przez uczniów   „jajkodromu”. Ćwiczenie to pokazało  uczniom jakie są efekty wspólnej pracy. Niestety nie wszystkim udało się pomyślnie wykonać zadanie. Dzieci musiały więc przedyskutować czy samodzielna praca daje takie same rezultaty jak zespołowa? Czego mogą  się nauczyć współpracując? Co sprzyja dobrej współpracy i prowadzi do sukcesu?

E.Mielczarczyk, R.Ślubowska