VI Warszawski Konkurs poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu „Tak żyć, jak żyłem, warto było…”.

Uczniowie z klasy 3d przystąpili do szóstej edycji  Warszawskiego Konkursu Historycznego dotyczącego życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski.

Organizatorem konkursu było LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Dzielnicy Praga - Północ m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości, Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku.

Zadaniem uczniów z klas I - III było  zaprojektowanie zakładki do książki związanej z życiem i działalnością Marszałka. Miło nam poinformować, że laureatem konkursu, na który wpłynęło 435 prac ze szkół podstawowych województwa mazowieckiego, został Szymon Łapiński,  który 16 marca podczas gali finałowej odebrał w Warszawie nagrodę za zajęcie II miejsca.

Gratulacje!

Dziękuję wszystkim uczniom i ich rodzicom za przygotowanie pięknych i pomysłowych prac wykonanych dla upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

• Pracę uczniów można obejrzeć w galerii zdjęć.

Wychowawczyni: R. Ślubowska