Niezapomniana wycieczka IIa i IId.

30 października klasy IId i IIa wraz ze swymi wychowawczyniami p. I. Godleś i p. A. Postek wybrały się na wspaniałą wycieczkę do stolicy

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Tam oprócz zwiedzenia stałej ekspozycji, uczniowie odbyli bardzo pouczającą lekcję na temat „Eko-życie w eko-domu”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest ekologia oraz poznali podstawowe pojęcia i zagadnienia związane z tą dziedziną wiedzy. Na przykładzie Domu Przyszłości przewodnik wyjaśnił jak powstaje energia elektryczna konieczna do zasilania urządzeń domowego użytku. Dzieci zobaczyły oryginalne baterie słoneczne, turbiny wiatrowe i wodne oraz kolektory słoneczne. Przetestowały również działanie baterii słonecznej zamontowanej w zabawce. Przewodnik zapoznał uczniów z zagrożeniami dla środowiska naturalnego, jakie niesie ze sobą masowe wytwarzanie przez ludzi śmieci. Wyjaśnił skąd one się biorą i co się z nimi dzieje kiedy opuszczą nasz dom oraz jak wykorzystać domowe odpady aby wykonać zabawki lub przedmioty codziennego użytku. Na koniec uczniowie zagrali w ekologiczną wersję kręgli.

Po tak dużej dawce wiedzy ekologicznej przyszedł czas na zabawę w Kolorado. To wspaniałe miejsce na wyhasanie się w sali zabaw. Dzieci mogły do woli korzystać z wielu ciekawych atrakcji wśród kolorowych piłeczek, przyjaznym i pełnym atrakcji otoczeniu. Dużą popularnością cieszyły się urządzenia na bazie sprężonego powietrza, przeznaczonego do interaktywnej zabawy piłeczkami (fontanny, armatki, stoły kreatywne, itp.).

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Wyszkowa, gdzie na dzieci czekali już rodzice.                                                       Iwona Godleś.