Dlaczego statek pływa?

Klasa I c przystąpiła do realizacji następnego etapu programu „ Kompetencje na 6”.

Jest to etap konkursowy. Pierwszoklasiści mieli za zadanie wykonać  różnego rodzaju statki: katamarany, tratwy, żaglówki, kontenerowce oraz barki.. W czasie zajęć poznali najważniejsze zasady obowiązujące przy konstruowaniu statków. Wykonali doświadczenia, dzięki którym sprawdzili, dlaczego jedne przedmioty toną, a inne utrzymują się na wodzie. Główne zadanie poległo na skonstruowaniu wybranego modelu statku lub żaglówki. W tym celu dzieci wcieliły  się w role konstruktorów i korzystając z instrukcji, tworzyli przestrzenne modele. Następnie sprawdzali, czy ich modele rzeczywiście utrzymują się na wodzie. Wszystkie statki pływały, żaden nie zatonął. Zadanie zostało solidnie wykonane.

Ewa Mielczarczyk