W PAŁACU PREZYDENCKIM I W TELEWIZJI ’’OD KUCHNI’’

6 listopada uczniowie klas IVa i IVb wraz z wychowawcami wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Uczestnicy zwiedzali zabytkowy Pałac Prezydencki, w którym na co dzień pracuje Prezydent naszego kraju – Bronisław Komorowski. Udało nam się zwiedzić wszystkie reprezentatywne sale, w których odbywają się uroczystości państwowe czy kameralne spotkania pary Prezydenckiej z różnymi osobistościami. Odwiedziliśmy piękne pomieszczenia, tj. Sala Biała, Niebieska, Kolumnowa, Ogród Zimowy, Kaplice Prezydencką. Po zwiedzeniu otrzymaliśmy pamiątkową  kartę wstępu oraz znaczek z wizerunkiem kamiennego lwa, który strzeże wejścia do Pałacu. Następnie udaliśmy się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza. Byliśmy świadkami honorowej zmiany wart żołnierzy, którzy pełnia straż przed Grobem. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Telewizji Polskiej mieszczącej się przy ulicy Woronicza. Pan przewodnik oprowadził nas po studiach, w których odbywają się nagrania programów telewizyjnych. Bardzo ciekawie opowiadał jak powstają różnorodne programy .Mogliśmy obejrzeć  studio, gdzie nagrywane jest „Pytanie na śniadanie”, studio ze sportowymi wiadomościami, oraz studio gdzie kręcony jest na żywo program Agaty Młynarskiej „Świat się kręci”. Kilkoro uczniów miało szczęście i zdobyło autograf od słynnej piosenkarki Beaty Kozidrak – liderki zespołu „Bajm”. Wizytę na Woronicza zakończyło zwiedzanie Muzeum Telewizji, gdzie podziwialiśmy stare kamery, pierwsze telewizory, dawne rekwizyty, kostiumy, meble, które stały się zabytkami.

Nieco zmęczeni, ale zadowoleni powróciliśmy do Wyszkowa/ Wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

E. Biernacka, B. Banasik