Edukacja międzykulturowa

to projekt edukacyjny  zrealizowany w klasie 3d którego  celem było poszerzanie wiedzy dzieci o kulturach i społeczeństwach świata, współcześnie bardzo zróżnicowanego pod względem etnicznym.

Podczas realizacji projektu uczniowie brali udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, w warsztatach, wystawie fotografii, wycieczce do Centrum Kultury Korei, spektaklu teatralnym.

Realizując projekt uczniowie wykonali prace które zostały zgłoszone do udziału w Ogólnopolskim Konkursie  Plastycznym „DZIECI ŚWIATA”, przygotowali gazetki ścienne, lapbooki i prezentacje multimedialne –„Cuda natury” i „Kraje Unii Europejskiej”.

Doświadczenie i wiedza zdobyta przez dzieci podczas realizacji projektu,  zaspokoiły oczekiwania poznawcze związane z innymi narodami na  pierwszym etapie edukacji szkolnej.

R. Ślubowska