Co Ty czytasz? A oni? Pokażcie nam, że czytacie!

Konkurs #cojaczytam?

Co Ty czytasz? A oni? Pokażcie nam, że czytacie!

Fundacja Nowoczesna Polska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „#cojaczytam”!

Co należy zrobić?

Lubicie czytać książki i chcecie zachęcać innych do czytania? Zaplanujcie i przeprowadźcie kampanię promującą czytelnictwo w Waszej szkole, bibliotece lub w innym miejscu. Spróbujcie przekonać innych, że czytanie to nie tylko nieprzyjemny obowiązek, ale także fajna zabawa!

Możecie użyć różnych metod i sposobów – mogą to być podkasty, memy i inne działania w mediach społecznościowych, filmiki zamieszczane na Youtube lub opublikowane w innych serwisach, plakaty, flashmoby, przedstawienia, ulotki, konkursy. Możliwości jest bardzo wiele i ogranicza je tylko Wasza wyobraźnia. Macie inny pomysł na kampanię? Śmiało go realizujcie i zgłoście do konkursu! Pamiętajcie tylko, że kampania musi być przez Was promowana w serwisach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Twitter, Snapchat i inne), a w publikowanych postach na jej temat musicie używać dwóch hasztagów: #cojaczytam i #wolnelektury. W trakcie tworzenia i przeprowadzania kampanii przygotowujcie dokumentację (np. zdjęcia, opisy, linki do postów w serwisach społecznościowych, filmiki, podkasty i inne materiały), którą następnie musicie nam przesłać wraz ze zgłoszeniem konkursowym.

Zgłoszone kampanie zostaną ocenione przez Jury, a twórcom dwóch najlepszych przyznamy wartościowe nagrody rzeczowe!

Bawcie się, wykorzystujcie technologię i przekonujcie innych, że czytanie to fajna rzecz!

Kto może wziąć udział?

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie jednej szkoły lub czytelnicy tej samej biblioteki publicznej w wieku od 9 do 19 lat zebrani w zespoły składające się z 3 do 5 osób. Opiekunem zespołu może być nauczyciel lub bibliotekarz. UWAGA! To Opiekun dokonuje zgłoszenia zespołu oraz przesyła dokumentację kampanii za pośrednictwem formularza. Jeden Opiekun może zgłosić dowolną liczbę zespołów do konkursu, ale każdy Uczestnik może być członkiem tylko jednego zespołu.

Harmonogram

Konkurs rozpoczyna się 15 września 2018 roku – od tego dnia Opiekunowie mogą zgłaszać uczestników oraz przesyłać dokumentację przeprowadzonej kampanii. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 15 listopada 2018 roku. Następnie wszystkie zgłoszenia spełniające wymogi Regulaminu konkursu zostaną ocenione przez Jury, które wyłoni zwycięzców w dwóch grupach wiekowych: uczniowie kl. IV-VIII szkół podstawowych w wieku 9-14 lat, uczniowie gimnazjum oraz wszystkich typów szkół ponadpodstawowych w wieku 15-19.

Nagrody

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe o łącznej wartości nieprzekraczającej

7 500 zł. Uczestnictwo jest nieodpłatne.

Pamiętaj, żeby zapoznać się z Regulaminem przed przystąpieniem do konkursu.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tym konkursie. Możecie zgłaszać się do wychowawców, nauczycieli języka polskiego i do nauczyciela-bibliotekarza do dnia 31 X 2018r.