Code Week 2019

W dniach 5-20 października trwa Europejski Tydzień Kodowania. Uczniowie klas: Vd, Via, VIIc i VIIIb uczestniczyli w Code Week 2019 poprzez zajęcia Pixel Art Unplugged.

Uczniowie, podczas tworzenia, kodowania i odkodowywania wzorów z pikseli, uczyli się jak urządzenia cyfrowe przedstawiają i wyświetlają obraz.

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca... można kodować właściwie zawsze, w każdym miejscu, niezależnie od tego, ile mamy lat. Warto to robić, bo umiejętności nabyte w procesie uczenia się kodowania przekładają się na podniesienie jakości życia w różnych jego aspektach.

Jolanta Sarnacka