Co kryje się w bibliotece?

Przekonali się o tym w poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy2 c wraz z wychowawczynią R.Ślubowską podczas zajęć w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej  w Wyszkowie.

Wizyta rozpoczęła się zwiedzaniem budynku oraz oglądaniem licznych sal  i  wystaw. Miłe przyjęcie przygotował dla dzieci pan Mirosław Powierza , który przedstawił  postać słynnego kryptologa Jerzego Różyckiego i historię złamania kodu Enigmy. Opowiedział również wiele ciekawostek o  komiksach i mangach. Dyrektorka biblioteki, pani  Małgorzata Ślesik-Nasiadko, zaprezentowała uczniom wystawę prac Katarzyny Pochrzęst i Dariusza Urbanowskiego . W drugiej części wizyty w bibliotece dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących mieszkańców Ameryki Północnej. Ciekawostki dotyczące ludów tego odległego kontynentu, zabawy z chustą animacyjną i wykonanie pióropusza przez każdego z uczniów stanowiło zakończenie naszej pierwszej, ale nie ostatniej wizyty w tym ciekawym miejscu.