Książka - moim przyjacielem.

SZKOŁA ZAMKNIĘTA, BIBLIOTEKA ZAMKNIĘTA ...

To już kolejny tydzień bez szkoły, kolegów i koleżanek ... nauczycieli i książek.
Przeczytaliście już lektury wypożyczone z biblioteki szkolnej.
Nie możecie jeszcze przyjść do szkoły,
dlatego też chcę zaproponować , abyście skorzystali z bibliotek cyfrowych.
WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE
WOLNELEKTURY.PL

ZNANA I LUBIANA, CAŁKOWICIE DARMOWA BIBLIOTEKA CYFROWA ZAWIERAJĄCA PONAD 5500 TYTUŁÓW,
W TYM WIELE SZKOLNYCH LEKTUR.
EBOOKI SĄ DOSTĘPNE W WIELU FORMATACH, W TYM NA CZYTNIKI. SERWIS ZAWIERA TAKŻE AUDIOBOOKI.
WSZYSTKO DOSTĘPNE
JEST ZA POMOCĄ WYGODNEJ, DARMOWEJ APLIKACJI (SMARTFONY ANDROID I IPHONE)

PROJEKT FUNDACJI NOWOCZESNA POLSKA. Lektury.gov.pl Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami.
Książki są dostępne online oraz
do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. ChmuraCzytania.pl Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa.
Nie wymaga logowania. Masz tę moc - ebook o koronawirusie Wydawnictwo Olesiejuk wydało świetnego, darmowego ebooka na temat koronawirusa
dla młodszych uczniów.
 Jak wyjaśnić, czym jest wirus, dlaczego ich życie stało się tak dziwne i jak zapobiegać się jego rozprzestrzenianiu?
Dostępny jest tutaj. Polona.pl Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory.
Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Iwona Depta