Ogólnopolski program edukacyjny o bezpieczeństwie dla Pierwszoklasistów

W tym  roku szkolnym klasy I uczestniczą  w programie ‘’Klub Bezpiecznego Puchatka’’.

Cele programu:

Edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci które rozpoczynają swoją naukę w szkole

Wytworzenie u dzieci naturalnych sposobów unikania i reagowania na zagrożenia.

Edukacja rodziców w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami

Zwrócenie uwagi nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz dyrektorów szkół na konieczność edukowania dzieci w szeroko rozumianej tematyce bezpieczeństwa

Program będzie trwał od 01.09.2013r. do 30.06.2014r.

Zasady programu:

Nauczyciele klas I przeprowadzają lekcje na temat bezpieczeństwa. Uczniowie otrzymują książeczki z zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa do uzupełnienia w domu oraz broszurkę informacyjną dla rodziców. Za udział w programie szkoła otrzymała certyfikat ‘’Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Materiały edukacyjne „Klubu Bezpiecznego Puchatka" dla dzieci, rodziców i nauczycieli można znaleźć na stronie: http://bezpiecznypuchatek.pl/.