Mleczna kraina .

Przez cały rok szkolny uczniowie oddziału przedszkolnego 0A uczestniczą w programie ogólnopolskim „Szklanka mleka”. Dlatego też podczas realizacji kręgu tematycznego „ Nasze zwierzęta” dzieci  dowiedziały się jakie   znaczenie dla zdrowia ma mleko i jego produkty pochodne .

Mówiliśmy o  właściwym odżywianiu się i składzie posiłków, które ze względu na wytężoną pracę dziecka w szkole, ruch i okres wzrostu muszą zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na składniki energetyczne, budulcowe i regulujące W ramach tych zajęć dzieci samodzielnie przygotowały koktajl mleczno – owocowy z jogurtu , jagód i mleka, które otrzymują w szkole  z uwzględnieniem   przestrzegania higieny przygotowywania posiłków i ogólnych zasad higieny, wdrażania do estetycznego nakrycia stołu i podawania potraw, zainteresowania i dbałości o własny rozwój i zdrowie,  bezpiecznego posługiwania się narzędziami i sprzętem gospodarstwa domowego. Koktajl był bardzo smaczny. Prawie wszyscy pili go ze smakiem prosząc o dokładkę. Będziemy silni i zdrowi!!!!!!!!!

E. Mielczarczyk