• Odwiedziło nas: 3292037

DZIĘKUJĘ, NIE PIJĘ!

W drugim półroczu uczniowie klasy 4a wzięli udział w programie profilaktycznym „Domowi Detektywi”, którego głównym celem jest opóźnienie inicjacji alkoholowej.

Wraz z bohaterami komiksu - Jasiem i Małgosią uczniowie zgłębiali prawdy i mity na temat alkoholu, sposoby przedstawiania go w reklamie, poznawali różne formy nacisku oraz jakie są sposoby radzenia sobie z problemami bez sięgania po alkohol.
Kolejnym etapem było podzielenie uczniów na grupy i przydzielenie zadań projektowych, które po wykonaniu zostały zaprezentowane i omówione na forum klasy, a następnie powieszone na tablicy w holu szkoły.
Wczesna i skuteczna profilaktyka alkoholowa daje nadzieje na ograniczanie prób picia alkoholu przez nastolatków i przeciwdziała rożnym innym problemom związanym z piciem alkoholu w przyszłości.
Emilia Biernacka