Z PANIĄ BURMISTRZ O AKTYWNOŚCI MŁODYCH

28 listopada gościliśmy w naszej szkole Panią Anetę Kowalewską. Pani wiceburmistrz spotkała się z uczniami klasy 8c i 8d, aby porozmawiać o samorządności.

W ciekawy sposób wyjaśniła młodzieży, na czym polega demokracja przedstawicielska oraz jakie funkcje pełni burmistrz i Rada Miejska. Przybliżyła również działalność Młodzieżowej Rady Miejskiej, do której 13 grudnia odbędą się wybory. Pani burmistrz zachęcała uczniów do angażowania się w działalność samorządu uczniowskiego czy różnych kółek zainteresowań, ponieważ aktywność młodych to kapitał na przyszłość. Zaangażowanie w sprawy lokalne rozwija kompetencje społeczne, które w przyszłości procentują w nawiązywaniu dobrych relacji i rozwiązywaniu konfliktów.

Uczniowie chętnie zadawali pani burmistrz pytania związane ze sprawami mieszkańców naszej lokalnej społeczności. Pani Aneta serdecznie zapraszała do Urzędu Miejskiego, aby poznać jego wydziały i funkcjonowanie urzędu.
Spotkanie z przedstawicielem samorządu to wspaniałe uzupełnienie wiadomości, które młodzi zdobywają na lekcjach wiedzy o społeczeństwie.
E. Biernacka